Gjesti i tifozëve të Fenerbahces për viktimat e sulmit terrorist rrëqeth futbollistët (VIDEO)
Një sulm terrorist i ndodhur në Zelandën e Re ku viktima mbetën 49 besimtarë mysliman ka tronditur opinionin.

Videot e krimit makabër ku terroristi 28 vjeçar qëllonte pa mëshirë mbi personat që ndodheshin brenda një xhamie kanë sjellë reagime të forta nga e gjithë bota.

Të shumtë kanë qënë mesazhet ngushëlluese për familjarët e viktimave dhe denimi i aktiti terorist nga krerët me të lartë të botës.

Së fundmi kjo ngjarje e rëndë është pasqyruar edhe në futboll. Në përballjen mes Fenerbahces dhe Sivasppor është kërkuar që të nderohen viktimat e këtij sulmi.

Por në këtë moment tifozët kanë bër një gjest që ka prekur të gjithë futbollistët në fushë.

Siç duket në videon e mësipërme ata kanë bërë Tekbir "Allahu Ekber".
Shtuar më 15/03/2019, ora 23:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori