Gazetari i “Charlie Hebdo” shpërthen në lot (VIDEO)
Gazetarët dhe karikaturistët e “Charlie Hebdo” janë shprehur se do ta vazhdojnë punën pavarësisht asaj se çfarë ndodhi.

Madje, është paralajmëruar se nesër revista do të hapet me karikaturën e profetit Muhamed me një tirazh prej një milionë kopjesh, një detaj që ka shkkatuar jo pak debat.

Karikaturisti i Charlie Hebdo, Renald 'Luz' Luzies, ka shpërthyer në lot gjatë një konference për mediat.

Ai foli pikërisht për karikaturën që do të ketë nesër në ballinë revista./albeu.com/

Shtuar më 13/01/2015, ora 22:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori