Facebook shton opsionin "dhuro" (VIDEO)

Pëlqej
Gjigandi Facebook ka njoftuar se është duke e zgjeruar setin e opsioneve në faqe, duke shtuar kështu një buton personal për ngritjen e fondeve.

Opsioni i ri do t’u mundësojë përdoruesve që të mbledhin para për fushata të ndryshme - si për shkolla, situata emergjente, njerëz në nevojë etj.

Rrjeti social po shton mundësinë që tek faqet të shtohet një buton “donate” (dhuro) në transmetimet e tyre live në rrjet.

Fillimisht, ky buton do të jetë i hapur vetëm për përdoruesit në SHBA dhe do të jetë në dispozicion në versionin beta. /albeu.com/
Shtuar më 30/03/2017, ora 23:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori