Emily Ratajkowski në pritje të ëmbël, zbulon "frikën" e saj lidhur me foshnjen (VIDEO)
Modelja e njohur Emily Ratajkowski ka njoftuar shtatzëninë e saj me anë të një artikulli të botuar në internet nga Vogue të hënën.

Artikulli shoqërohet nga një film i shkurtër me regji të Lena Dunham. "Të kam ëndërruar për herë të parë natën tjetër," tha Ratajkowski në video. "Ne po ju presim, duke menduar se kush do të jeni".

Ajo shtjellon këtë kuriozitet, duke shkruar se kur u pyet: "A e dini se çfarë doni?" ajo dhe burri i saj Sebastian Bear-McClard përgjigjen, "Ne nuk do ta dimë gjininë derisa fëmija ynë të jetë 18 vjeç dhe se ata do të na bëjnë të ditur atëherë." Çifti dëshiron të jetë "progresiv", tha ajo (ai, gjithashtu, ka insistuar që "nuk ka një preferencë" në lidhje me gjininë e foshnjës, shtoi Ratajkowski).

Por tensionet kalojnë ndërsa ajo ndeshet me botën që do të futet fëmija i saj - dhe sistemet e racës, gjinisë dhe fuqisë që ata do të hasin pa ndryshim.

Nëse foshnja është vajzë, ajo mund të përjetojë të njëjtën "nën-ndërgjegje dhe mizogjini të brendshme" që Ratajkowski ende lufton kundër, shkruajti modelja; nëse foshnja është djalë, kjo ngre sfidën e "mësimit të tyre për pozicionin e tyre të pushtetit në botë" si një burrë i bardhë, shtoi ajo.

Ratajkowski dhe Bear-McClard do të duhet të përballen edhe me paragjykimet e tyre personale, gjithashtu tha ajo. Ratajkowski shkruajti se ajo kurrë nuk kishte menduar për të pasur një djalë dhe habitet haptas nëse burri i saj "dëshiron fshehtas për një djalë".

"Unë dua të jem një prind që lejon fëmijën tim të tregojë veten ndaj meje," shkroi ajo. "E megjithatë e kuptoj që ndërsa mund të shpresoj se fëmija im mund të përcaktojë vendin e tij në botë, pa marrë parasysh se me çfarë do të përballen.
Shtuar më 27/10/2020, ora 10:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori