E vodhi, nuk e vodhi? Capital T rikthen "Akull" në Youtube (VIDEO)
Dy javë më parë, reperi Capital T lançoi në Youtube këngën e tij më të re të titulluar “Akull”.

Kënga po pritej me padurim nga fansat dhe madje u përhap në rrjet para publikimit të saj zyrtar.

Mirëpo, për shkak të një problemi me të drejtat autoriale të disa motiveve indiane të përdorura në këngë, Youtube e bllokoi projektin e reperit.

Capital T njoftoi se po punonte për ta zgjidhur këtë, duke treguar se nuk kishte bërë vjedhje të këngës dhe këtë e vërtetoi ditën e sotme.

Reperi dha lajmin e mirë se gjithçka është zgjidhur dhe këngaAkull” është kthyer në Youtube.

Vetëm pak ditë pas publikimit, projekti i ka kaluar 1 milionë klikime në Youtube dhe është kthyer në hitin e këtyre ditëve të ftohta.

Shtuar më 03/12/2019, ora 10:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori