E tërhoqën zvarrë se nuk vendosi maskë, gruaja i kafshon dorën policit (VIDEO)
Rreth 400 persona morën pjesë në një ndeshje futbolli të paautorizuar dje në Strasburg, megjithë ndalimin për grumbullime të më shumë se dhjetë personave.

Diku tjetër në Francë, policia kapi një grua që nuk pranoi të vishte maskë dhe kafshoi njër prej tyre në një treg në Aubenas.

Ndërsa mbretëronte kaosi, gruaja u tërhoq zvarrë nga katër oficerë dhe përfundimisht u detyrua të hipte në një makinë policie - duke u përballur me akuzat e dhunës kundër policisë.

Ndërkohë, shtetet gjermane të Thuringia dhe Saksonia kanë njoftuar planet për të hapur 'thelbësisht gjithçka' me vetëm 'disa përjashtime' dhe për të zëvendësuar masat e bllokimit me 'rekomandime'.

Planet kanë ngjallur zemërim në koalicionin qeverisës të Merkel, i cili dëshiron të zgjasë masat e distancimit shoqëror dhe të mbajë të ndaluar tubimet e mëdha deri të paktën më 5 korrik.

Në Spanjë, parqet po rihapen në Madrid dhe njerëzit mund të takohen në grupe deri në 10 persona pasi vendi vazhdon të lehtësojë bllokimin e tij, megjithëse disa bare dhe restorante po zgjedhin të qëndrojnë të mbyllura.

Me ardhjen e verës, plazhet përgjatë vijës bregdetare të Spanjës, si dhe disa zona në jug, përfshirë Ishujt Kanarie dhe Balearikët, tani janë hapura./albeu.com
Shtuar më 26/05/2020, ora 13:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori