E shkuara e “errët” e terroristit të Vegasit (VIDEO)

Sulmuesi i Las Vegas, Stephen Paddock, ishte përpjekur të padiste një kazino në Las Vegas, pasi u rrëzua dhe u plagos, duke ecur nëpër një hotel.

Pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë, u përdorën nga Paddock gjatë gjyqit, tregojnë atë duke ecur midis një dyqani të hotelit brenda Cosmopolitan-it kur ai rrëzohet, në vitin 2011, shkruan albeu.com

Sulmuesi i ardhshëm deklaroi se ishte rrëzuar në një vend të lagur dhe u përpoq të kërkonte 100,000 dollarë për faturat mjekësore, dhimbjet dhe vuajtjet.

Por, padia u refuzua dhe ai mbeti me vetëm 270 dollarë borxh për taksat gjyqësore, një borxh që ai ende e kishte edhe kur vrau veten të dielën, pas vrasjes së 59 dhe më shumë se 500 të plagosurve.

Kërkesa e tij u rrëzua But dhe ai përfundoi me një borxh prej 270 dollarësh për shpenzimet e gjykatës, një borxh që ai se kishte shlyer akoma kur qëlloi veten e tij për vdekje të dielën pasi kishte vrarë 59 persona dhe plagosur më shumë se 500 të tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2017, ora 19:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori