E pazakontë, tërmeti 7 ballë nuk e ndal namazin e imamit (VIDEO)
Të paktën 91 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani në Indonezi, si pasojë e tërmetit 7 ballë të rënë një ditë më parë.

E një video nga qyteti Lombok në Indonezi po bën xhiron nëpër botë, e ku shihet një imam i xhamisë i cili nuk e ndërprenë namazin ndonëse tërmeti ishte mjaft i fuqishëm për disa sekonda.

video shihet se si imami dhe disa njerëz të tjerë nuk lëvizin nga vendi deri sa po falnin namazin, ndonëse nga tërmeti me zor po rrinin në këmbë.


Shtuar më 06/08/2018, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori