E pazakontë, ariu polar sulmon një dhelpër të fshehur në një fuçi (VIDEO)
Një video e pazakontë është rregjistruar në objektin e gazit në Arktik.

Zakonisht arinjtë polare hanë peshq ose trupat e balenave e balenave të ngordhura, por në këtë rast shihet një ari polar duke sulmuar një dhelpër polare, përcjell albeu.com

Ariu ndjek dhelprën e cila e friksuar fshihet në një fuçi të zbrazët, ndërsa më në fund ariu arrin ta kapë dhe të largohet bashkë me të.

video, një punëtor dëgjohet duke thënë: 'Kjo nuk mund t'u tregohet fëmijëve!' /albeu.com/

Shtuar më 23/02/2018, ora 15:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori