E arrestuan se ishte me ngjyrë, policët "shokohen" kur mësojnë kush ishte (VIDEO)
Ky është momenti kur arrestohet një agjent civil i FBI-së nga disa policë, pasi iu duk i dyshimtë.

Mes palëve pati një debat edhe pse jo më shumë tonë agresive, ndërkohë që ata i vunë prangat afro-amerikanit. Por u ndien shumë në siklet kur panë dokumentin e tij të identifikimit dhe se ai ishte agjent i FBI-së.

Kritikat ishin të shumta për agjentët, të cilët sipas të afro-amerikanit, e ndaluan vetëm për shkak të ngjyrës dhe e paragjykuan atë.

Videoja ka marrë shumë shikime, e ka ngjallur mjaft reagime në SHBA.
Shtuar më 02/06/2020, ora 23:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori