Ditë tmerri për shqiptarët, pamje të rralla nga "lufta" e '97 (VIDEO)
Pëlqej
Rebelimi i vitit 1997">1997 i njohur edhe si Kriza piramidale ishte një lëvizje antiqeveritare që filloi më 24 janar në Lushnjë dhe përfundoi më 24 korrik 1997">1997, pas dorëheqjes së Sali Berishës si President i vendit.

Shkaku i rebelimit ishte falimentimi i skemave piramidale, të cilat morën me vete rreth 1,2 miliardë $ kursime të shqiptarëve.

Pamjet e videos më sipër i përkasin vitin 1997">1997 në Memaliaj, ku njerëzit të zhgënjyer, mashtruar dhe të varfër rrëmbyen armët duke shkaktuar vrasje, plagosje, incidente që i ngjanin një lufte civile. /albeu.com/Shtuar më 20/03/2018, ora 11:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori