Rrjeti i prostitucionit në Tiranë/ Kush është deputeti klient i Ambrës? (VIDEO)
Gazetari Spartak Koka i ftuar sonte në “Opinion” ka folur për operacionin “Free Taxi” ku u zbulua një rrjet i rekrutimit të prostitucionit përmes shoferëve të taksive, tha se klientë të këtij rrjeti janë edhe deputetë të Parlamentit të Shqipërisë.

Koka tha se ka disa emra të lakuar, por që nuk mund të provohet vepra penale. Ai tregoi se çmimet variojnë nga 100 euro nata deri në 3000 euro.

Bëhet fjalë për rrjetin ku u arrestua Ambra I. 21 vjeçe dhe Fellanxe A. 37 vjeçe.

Aktiviteti i tyre kriminal kamuflohej dhe lehtësohej nëpërmjet aktivitetit si taksist duke bërë të mundur transportimin e vajzave që ushtrojnë prostitucion në Hotele dhe ambiente të tjera (që njësohen me to), për të kryer prostitucion.

Gjithashtu dyshohet se këta shtetas në disa raste kanë siguruar dhe lëndë narkotike të llojit kokainë, të cilën ua shisnin klientëve.

Gazetari lexoi edhe pergjimet e telefonike ku shfaqet deputeti.
“Do ikim tani se na mori “shefi”, lexoi Koka. Shefi sipas tij eshte deputeti, per te cilin Prokuroria i pushoi hetimet. Ai mesohet se ishte klienti qe linte me shume para per prostitutat./Albeu.com/
Shtuar më 08/02/2017, ora 23:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori