CNN kronike për UÇK-në në Maqedoni, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin (VIDEO)

Kur UÇK-ja merte tanket e Maqedonisë - CNN

Posted by Tetova Sot on 2016-03-31
Pëlqej
Në një video ekskluzive të publikuar nga rrjeti televiziv amerikan CNN, shihet qartë se, luftëtarët e UÇK-së kanë triumfuar ndaj forcave maqedonase në konfliktin e vitit 2001">2001.

video shihen luftëtarët shqiptarë duke marrë nën kontroll autoblindat dhe tankset e ushtrisë maqedonase në rajonet e Radushës dhe Tetovës.

Ushtria maqedonase në vitin 2001">2001 pësoi humbje të madhe edhe në rajonin e karadakut të Kumanovës dhe në Haraçinë.

Në këtë kronikë të rrjetit televiziv amerikan CNN flitet për paraqitjen e parë publike të liderit të UÇK-së, Ali Ahmeti për mediat ndërkombetare për të lajmëruar përfundimin e luftës dhe fillimin e çarmatimit të UÇK.

CNN thotë se, tashmë Ahmeti është shndërruar në njeri të paqës dhe që do pajtimin ndëretnik në Maqedoni. /albeu.com/
Shtuar më 31/03/2016, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori