Çmenduri në autostradë: 34 vjeçari nga Tirana me 193 km/orë (VIDEO)
Me shpejtësi skëterrë një i ri është kapur në rrugën interurbane Tiranë- Durrës.

Policia Rrugore e Tiranës në aksionin gjatë natës ka ndaluar një 34-vjecar nga Tirana, i cili u kap teksa drejtonte mjetin me shpejtësi 193 Km/ore.

Njoftimi i policisë

Me Radar për të parandaluar shpejtësine tej normave te lejuara.

34 vjeçari nga Tirana me 193 Km/ore ✈. E pa pranueshme kjo shpejtesi sketerre.

Per 240 minuta kontroll me radar u konstatuan 21 raste te shpejtesi tej normave te lejuara qe varionin nga 151 km/h deri ne 193 km/h.

21 drejtues mjetesh u derguan ne OASH, por shkuan shendoshe prane familje por pa patente.

Por keta drejtues mjetesh me mbi dy here me shume shpejtesi ✈ se sa lejon tabela rrezikonin te shkonte patenta pa ata🚑 ne familje.

Radari dhe polici rrugor ne keto raste
Drejtues mjetesh:

Stop shpejtesise fluturuese para se aksidenti të ndalojë ju. Gjithmone kujto; qarkullojmë më ngadalë për të jetuar më gjatë. Drejto automjetin duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugorë; dikush po pret në shtëpi.

Bindjuni policisë rrugore; ndiqni rregullat e trafikut për të shmangur aksidentet. Jeta eshte e shtrenjte, mbrojeni ate. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2018, ora 08:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori