E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Clinton: Ndërhyrjet në Bosnje dhe Kosovë, vendimet më të rëndësishme (VIDEO)
Në përkujtimin e masakrës së Srebrenicës, nuk ka munguar reagimi i ish presidentit të SHBA-ve, Bill Clinton.

"Ato që kam bërë si President i SHBA në Bosnjë dhe më pas në Kosovë kanë qenë nga vendimet e mia më të rëndësishme", ka thënë Clinton, i pranishëm sot në Srebrenicë.

"Më vjen keq që u desh kaq shumë kohë për të arritur unitetin mes aleatëve dhe të vendosnim për përdorimin e forcës për të ndalur dhunën", ka shtuar ai. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2015, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori