Bashar al-Assad: Pas çlirimit të Aleppos, bota do të jetë ndryshe (VIDEO)
Presidenti sirian, Bashar al-Assad, tha sot se ngjarjet që po ndodhin në qytetin sirian, Aleppo, janë moment historik. Pas çlirimit të Aleppos, bota do të jetë ndryshe, shtoi ai.

“Ajo çfarë po ndodh sot është se po shkruhet historia nga secili qytetar sirian. Shkrimi i historisë nuk filloi sot, por filloi gjashtë vite më parë, kur kriza dhe lufta kundër Sirisë filloi,” është shprehur Assad.

Kryeministri sirian i ka bërë këto komente përmes një video të publikuar nga Presidenca e Sirisë në rrjetet sociale. /albeu.com/

Shtuar më 15/12/2016, ora 17:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori