Basha zbulon arsyet: Ja pse nuk mund të ndodh koalicioni me Ramën (VIDEO)
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur sot në në “Top Story” me Sokol Ballën për koalicion të gjërë.

Një deputet i CDU-së e sugjeroi një gjë të tillë për të realizuar reformat e rëndësishme për Shqipërinë, por Basha tha se një gjë të tillë është e pamundur.

“Është e pamundur sepse nuk realizohen reformat kështu. Unë them ulje taksash, ai thotë të ngrihen taksat. Pra një gjë e tillë është e pamundur në Shqipëri dhe vetëm sa do të ndahen pushtetet”, tha Basha. Kreu i PD-se tha se marreveshja me Ramen eshte vetem per zgjedhje te lira dhe te ndershme dhe jo per qeverisje.
Shtuar më 22/06/2017, ora 23:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori