Avioni që kontrollohet nga iPhone (FOTO-VIDEO)
Ky është avioni më i avancuar i krijuar prej letre dhe mund të kontrollohet përmes një iPhone. I krijuar nga kompania amerikane "Power Up toys", PowerUp3 është një avion i vogël brenda së cilit është instaluar një motor dhe helikë në një bosht fibër karboni.

Ndërsa smartphone përdoret si një telekomandë për të komanduar avionin i cili mund të qëndrojë në fluturim për dhjetë minuta. /albeu.com/Avioni që kontrollohet nga iPhone

Shtuar më 03/10/2013, ora 13:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori