Adrian Hila përjashtohet nga festivali (VIDEO)
Kompozitori i mirënjohur Adrian Hila është skualifikuar nga Festivali i Këngës në Radio Televizion.

Lajmin e ka komunikuar vetë kompozitori gjatë intervistës së zhvilluar mbrëmjen e së premtes, në emisionin "Oktapod" të Turjan Hyskës.

Sipas tij, arsyeja që nuk e ka lejuar atë të marrë pjesë në festivalin e 54 në RTSH është e çuditshme dhe e krejt e papritur.

Edhe pse nuk përmend emra, kompozitori lë të kuptohet se kanë qënë drejtuesit e Festivalit, ata që e kanë lënë jashtë këtij kompeticioni. /albeu.com/
Shtuar më 28/11/2015, ora 15:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori