Tahiri reagon ndaj dënimi: Ndiqni LIVE konferencën
Ambasadori gjerman përshëndet në shqip (VIDEO)
Letrat e tij kredenciale sapo janë pranuar nga Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe Peter Zingraf do të jetë ambasadori i ri gjerman në vendin tonë.

Faqja e ambasadës ka postuar një video në rrjetet sociale ku Zingraf përshëndet shqiptarët në gjuhën shqipe si dhe shprehu angazhimin e tij në forcimin e bashkëpunimit midis Shqipërisë dhe Gjermanisë.

Zingraf shprehet gjithashtu se stafi i ambasadës gjermane do të jetë gjithmonë i angazhuar për qytetarët, si dhe shprehu me padurim dëshir
Shtuar më 22/08/2019, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori