Ambasadorët e Kosovës, kanë falenderuar vendet që i kanë mbështetur (VIDEO)

Për nder të 11-vjetorit të pavarësisë ambasadorët kosovarë nëpër shtete e botës kanë falenderuar nëpërmjet një video të përbashkët partneritetin me vendet të cilat ndihmuan dhe njohën Kosovën shtet, shkruan Albeu.com

video ambasadorët kanë folur në gjuhën e shteteve ku përfaqësojnë Republikën e Kosovës, ato flasin për mbështetjen strategjike të atyre vendeve ndaj Kosovës.

Ne ju sjellim video të realizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës
Shtuar më 17/02/2019, ora 19:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori