Ali Ahmeti: Ra Ukraina, nuk hyjmë dot në NATO (VIDEO)
BDI-ja hyri në koalicion me VMRO-në, duke premtuar se vendi do të anëtarësohet në NATO.

Në prezantimin e arritjeve të 100 ditëshit të parë të qeverisë së re, Ahmeti theksoi se Maqedonia nuk hyri në NATO në shtator, për shkak të situatës në Ukrainë.

Një një kohë që premtimi për anëtarësim në NATO nuk u mbajt, Ahmeti e gjeti "arsyen" se si të shpëtojë dhe nga kjo gënjeshtër e tij para zgjedhjeve. /albeu.com/

Shtuar më 30/09/2014, ora 11:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori