Aktorët e "Portokalli"-së, mesazh të fuqishëm shqiptarëve të Maqedonisë (VIDEO)
Aktorët e emisionit "Portokalli" të Top Channel, i kanë dalë në mbrojtje kauzës për gjuhën shqipe që është bërë njëherësh problematikë për zgjedhjen e qeverisë së re në Maqedoni dhe krizës politike.

Këtë herë, aktorët e "Portokalli" kanë pasur një mesazh të madh për shqiptarët e Maqedonisë për gjuhën e urrejtjes kundër gjuhës shqipeMaqedoni dhe të drejtat e shqiptarëve në këtë shtet.

"Vetëm në Maqedoni është krim të flasësh gjuhë të huaja, sidomos shqip", ka thënë aktori Florian Binaj. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2017, ora 10:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori