Aksion si nëpër filma, babë e bir futen me makinë dhe grabisin argjendarinë (VIDEO)
Një baba dhe djali që organizuan një sulm në një dyqan argjendarie duke përdorur kamxhikë, sëpata, granata dhe makete janë burgosur për gjithsej 34 vjet.

Elliott Burton, 49 vjeç dhe djali i tij Connor, 27 vjeç, të dy nga Birmingham, iu bashkuan tre burrave të tjerë të maskuar për të kryer një grabitje prej 45 sekondash në Michael Jones Jeëeler në Northampton përpara se të dilnin me 162,000 dollarë ora me vlerë dhe stoli.

Pas bastisjes së dhunshme, e cila la stafin dhe blerësit ‘të tmerruar’, pamjet CCTV të publikuara nga Policia Northamptonshire treguan se sulmuesit e maskuar sulmuan dyqanin e tyre duke u futur me një makinë tip BMW të bardhë përpara se të dilnin e kërcënonin me armë.

Babë dhe bir u shpallën fajtorë nga një juri në Northampton Croën Court për bastisjen e ndodhur në 14 Dhjetor 2018 dhe janë dënuar me burg.

Elliott Burton, nga Kings Heath, Birmingham, u shpall fajtor për komplotin për të kryer vjedhje dhe u burgos dje për 20 vjet pas një gjyqi tre javor në Northampton Crown Court.

Djali i tij Connor, gjithashtu i Birmingham, u shpall fajtor për të njëjtën akuzë dhe u dënua me 14 vjet burg.


Shtuar më 08/01/2020, ora 14:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori