AKB heq kabllin në plazhin e Ksamilit (VIDEO)
Agjencia Kombetare e Bregdetit në bashkepunim me njesine e mirmbajtjes se rrjetit elektrik ne Ksamil kanë mundur të heqin kabllin e vjeter i cili ndodhej në plazhin e Ksamilit.

Pas publikimit ne media te videos te dy pushuesve nga Kosova të cilët publikuan pamje të një kablli tre fazor qe kalonte ne Plazhin e Ksamilit, punonjësit kanë konstatuar se bëhej fjalë për një kabell te vjeter i cili dikur dergonte uje ne godinen pa leje qe tashme eshte prishur ne ishullin perballe.

"Ky kabell ka qene i prere prej kohesh dhe subjekti qe ka pasur lokalin nuk e ka hequr por e ka lene ne uje. gjithsesi u moren masa per ta hequr urgjentisht edhe pse ky kabell ka qene jashte funksionit dhe dergonte uje. Falenderojme pushuesit kosovare per informacionin dhe berjen publike te ketij fakti." thuhet ne njoftimin e AKB-se. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 12:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori