29 vjeçari i jep kokainë këlyshit 3 muajsh
Një 29 vjeçar akuzohet se i dha të një këlyshi 3 muajsh, të konsumonet kokainë.

Ai kishte në dorën e tij një sasi pluhuri të bardhë, ku këlyshi i tij tip bulldog e thithi me hundë.

Scott Windrum e regjistroi të gjithë skenën në kamera ku më pas e postoi në rrejtet e tij sociale.

Kjo ka shkaktuar reagimin e shumë personave dhe shoqatave për mbrojtjen e kafshëve të cilët kanë ngritur dhe padi ndaj tij.

Ai e kishte blerë këlyshin vetëm pak çaste përpara se ta postonte videon në një dyqan në Milton Keynes Buck.

Për mediat, shitësi i dyqanit është shprehur shumë i shqetësuar, madje duke fajësuar dhe veten e tij.
Shtuar më 07/03/2020, ora 21:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori