27 të arrestuar, dalin pamjet e super aksionit (VIDEO)
Autoritetet italiane kanë publikuar pamjet e operacionit "Lulet e Pranverës" që shkatërroi një grup të strukturuar kriminal me bashkëpunëtorë nga Shqipëria dhe Italia që akuzohen për dërgimin e 10 tonëve drogë në disa viteve matanë detit.

Në pranga ranë 27 persona ku 21 prej tyre ishin shqiptarë.

Të arrestuarit akuzohen për krijimin e organizatave kriminale, trafikun ndërkombëtar të drogës, armëve dhe municioneve nga Shqipëria drejt Italisë dhe më pas në vende të tjera.

Në Shqipëri janë arrestuar

Denis Pashaj

Kristjan Llanaj alias Nuredinaj

Luka alias Kriols Beqiraj

Arbnor Xhimal alias Hoxhaj

Bilbil Kabello

Kujtim Elmazi


Në Itali janë arrestuar

Dorian Alikaj

Altin Avduramani

Ajet Çepaj

Klaudio Fani

Artur Malo

Raul Zenunak

Giancarlo Desimone

Giancfranco Conestabile

Salvatorre Santoro

Francesco Tarantini

Giuseppe Vanatagiato
Shtuar më 12/02/2019, ora 14:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori