NYT: 52 destinacionet që duhen vizituar, Maqedonia e dhjeta (FOTO LAJM)

MILANO, ITALI
Gazeta presitigjoze amerikane "New York Times" ka botuar një listë me 52 vende që duhen vizituar gjatë vitit 2015 dhe Maqedonia është e dhjeta në këtë listë.

Sipas NYT, Maqedonia është e pasur me manastire, ndërsa përmendet edhe liqeni i Ohrit. Sipas artikullit në fjalë, Maqedonia ka verë shumë të mirë, por nuk duhet harruar pa provuar edhe trofta.

Në vend të parë të listës është metropoli italian Milano, për të vazhduar më pas me Kubën dhe Philadelphian, ndërsa Maqedonia është i vetmi vend ballkanik në listë. /albeu.com/

Shtuar më 11/08/2015, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori