Ja ku i kalojnë pushimet të pasurit (FOTO-LAJM)

Tromsø, Norvegji
Ato janë dhjetë destinacionet më të frekuentuara nga të pasurit. "Brown dhe Hudson" një agjenci udhëtimesh ka listuar dhjetë destinacionet që preferojnë më shumë pasanikët.

Një nga destinacionet më të kërkuara është,
Tromso në Norvegji. Ai është në zemër të Arktikut dhe është destinacioni ideal për të kaluar një aventurë mes dëborës dhe të ftohtit. Këtu vizitorët mund të kalojnë një eksperince të paharrueshme duke fotografuar edhe arinj polar dhe duke shkuar në qytet në një slitë tërhequr nga qente.

Në këtë listë bëjnë pjesë edhe plazhe të bukura në Vietnam apo Mozambik. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 12:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori