Ja cilat janë 15 vendet me ujin më të kristaltë në botë (FOTO-LAJM)

Sardenje
Deti i Sardenjës është ndër më të bukurit në botë. Ujërat e ishullit italian renditen nga faqja Richest.com, në mesin e pesëmbëdhjetë ujrave më të kristalta në botë.

Sipas kësaj faqejeje, ishulli mesdhetar në brigjet perëndimore të Italisë është i njohur për plazhet e tij të bukura dhe pamjen mahnitëse të detit por edhe maleve. Së bashku me Sardenjën, në këtë listë bëjnë pjesë edhe ujrat e Egjiptit, Maldive, Meksikës, etj. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 13:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori