Zuckerberg vëzhgon filmin "Rrjeti Social"
Facebook
Në një intervistë në revistën "New Yorker muajin e kaluar, Zuckerberg">Zuckerberg tha se nuk kishte plane për të shkuar të parë filmin, e cila është shkruar nga" The West Wing "krijues Sorkin Harunit dhe të drejtuar nga David Fincher".

Por, The New York Times "dhe të tjerë kanë raportuar se stafi i Facebook, duke përfshirë Zuckerberg">Zuckerberg, mori pjesë në një shfaqjeje të filmit në një teatër pranë selisë në Palo Alto, California, në natën e hapjes të premten.

"Ne menduam se ky film i veçantë mund të jetë zbavitës," tha per Times një zëdhënës i Facebook, Larry Yu.

Është e vështirë të imagjinohet që Zuckerberg">Zuckerberg ishte i kënaqur.

Në një intervistë me talk show host Oprah Winfrey përpara lëshimit, 26-vjeçari Zuckerberg">Zuckerberg tha se jeta e tij është e thjeshtë dhe se nuk është aq dramatike."

"Gjashtë vitet e fundit kanë qënë shume të vështira, por ndoshta do të jetë kënaqësi për ti kujtuar ato si një dramë e çmendur," tha ai

"Rrjeti Sociale," në të cilen morën pjesë yjet Jesse Eisenberg si Zuckerberg">Zuckerberg dhe pop star Justin Timberlake si Napster Parker themelues Sean, mentor Zuckerberg">Zuckerberg-së, grumbulloi afro 23 milion $ gjatë fundjavës

Filmi është i bazuar në librin "miliarderë aksidentale" nga Ben Mezrich.

"The Social Network" hapet me një Zuckerberg">Zuckerberg 19-vjeçar, duke u hedhur me të dashurën e tij dhe duke u strehuar në kompjuterin e tij dhomë konvikti, duke vënë në lëvizje ngjarjet kontestuar çon në krijimin e Facebook.

Shtuar më 05/10/2010, ora 11:52
Tage: Zuckerberg

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori