Zuckerberg sfidon Gates: Hedh mbi kokë kovën me ujë (VIDEO)
Mark Zuckerberg ka pranuar sfidën e lsëshuar nga guvernatori i New Jersey-t Chris Christie. Themeluesi i Facebook ka marrë ftesën për tu bërë pjesë e “Ice Bucket Cellenge”, sfidë e nisur nga Als Association, për të sensibilizuar dhe mbledhur fonde në kërkimet kundër sklerozës amiotrofike laterale.

Ai ka ftuar edhe themeluesin e Windows, Bill Gates duke i thënë se ka vetëm 24 orë kohë të bëhet pjesë e kësaj nisme. Gjithashtu, Zuckerberg i ka bërë thirrje edhe administratorit të Netflix Reed Hasting dhe drejtorit operativ të Facebook, Sherly Sandberg. Në videon e publikuar nga mediat botërore Zuckerberg filmohet duke hedhur mbi kokën e tij në kovë me ujë të ftohtë akull. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2014, ora 17:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori