Z10 fundos BlackBerryn
BlackBerry Z10
BlackBerry Z10 ka rezultuar një dështim për kompaninë e cila raporton një humbje prej 935.000.000 $. "Z10 inventory charge", një mënyrë e zgjuar për të thënë se pajisja thjesht nuk është shitur, është e mjaftueshme për pothuajse të falimentuar kompanine me te ardhura 1.6 miliardë dollarë.Kompania me bazë kanadeze ka luftuar për të postuar fitim me nxjerrjen e parakohshme te BB10. BlackBerry Z10, ka dështuar ne krijimin e një impakti të rëndësishëm, dhe kompania vazhdon të humbasë pjesën e tregut ne lidhje me konkurencen për Android, WP dhe IOS. /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2013, ora 12:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori