Windows 8.1 gati për shkarkim më 17 tetor
Pas thashethemeve se Windows 8.1 është planifikuar për të dalë në tetor, Microsoft konfirmoi të premten se versioni i ri do të jetë gati më 17 tetor.

Përditësimi falas, për Windows 8 dhe Windows 8 RT, do të jenë në dispozicion nëpërmjet dyqanit Windows Store në pajisjet ekzistuese. Ai do të jetë në dispozicion në dyqanet e shitjes me pakicë dhe mbi pajisjet e reja duke filluar nga ajo datë, shkruan Krokodili.com

Windows 8.1 sjell shumë përmirësime në fusha si personalizimi, Internet Explorer 11, kërkimi i cili është mundësuar nga Bing, aplikacione të integruara dhe lidhjet me SkyDrive (dhe shumë më tepër), “shkroi Brandon LeBlanc, menaxheri i lartë i marketingut në Microsoft, në blogun zyrtar të kompanisë. /albeu.com/
Shtuar më 19/08/2013, ora 12:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori