WhatsApp arrin në 800 milionë përdorues aktivë
WhatsApp, nuk ndalet ai është kthyer në një aplikacion i cili ka një rëndësi të veçantë një dërgimin dhe marrjen e mesazheve.

Tashmë duket se do të ofrojë një funksion të ri në aplikacion i cili do të bëjë të mundur ruajtjen e bisedave të tyre në Google Drive.

Drejtori i kompanisë Jan Koum thekson se shërbimi i famshëm që është përvetësuar nga Facebook për një shumë marramendëse prej 19 miliardë dollarësh ka arritur në 800 milionë përdorues aktivë.

Ky është një ërditësim i cili përfshin vetëm sistemin operativ Android si version i koduar v2.12.45, dhe i njëjti mund të shkarkohet nga faqja zyrtare e kompanisë. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2015, ora 16:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori