Volkswagen tėrheq 168 000 automjete
Pëlqej
Volkswagen Passat
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Prodhuesi mė i madh evropian i automjeteve Volkswagen ka ftuar pėr tėrheqjen e mbi 168 000 automjeteve tė veta diesel tė prodhuara gjatė vitit 2010, sepse ekziston rreziku nga djegia pėr shkak tė gabimit nė sistemin thithės tė motorit.

Agjencia amerikane pėr siguri nė trafik ka njoftuar pėr kėtė tėrheqje nė faqen e saj tė internetit, kurse sipas agjencisė STA janė tėrhequr edhe disa automjete Audi A3, tė punuar po nė atė periudhė.

Nga Volkswageni nė komunikatėn pėr opinion kanė shkruar se mė shumė rrezik paraqitet nė motorėt e tyre dylitėrsh diesel. Ata pohojnė se akoma nuk kanė asnjė rast tė paraqitjes sė incidentit tė tillė, por megjithėkėtė pronarėt e automjeteve i kanė njoftuar qė tė shkojnė nė servise tė autorizuara, ku do t’iu ndėrrohen pa pagesė pjesėt e motorėve tė tillė.
Shtuar më 07/10/2011, ora 10:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.