Vlerësimi i RIM-it dyfishohet nga blerja e Motorolas
Pak pasi Google bëri një nga blerjet më të mëdha në dekadë, vlera në treg e prodhuesit kanadez të telefonave të mençur, Research In Motion (RIM), pothuajse u dyfishua.

Sipas Bloomberg, analistët e tregut dhe kërkuesit e kanë vendosur RIM-in në piedestal si Morgan Keegan & Co. thanë se vlera e krijuesit të BlackBerry mund të konsiderohet 25 miliardë dollarë, gati dyfish nga vlera e mëparshme që ishte 13.5 miliardë. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2011, ora 18:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori