Twitter zëvendëson yllin me zemrën
Twitter ka ndryshuar butonin për favorizimin e cicërimave me "pëlqej", duke zëvendësuar ikonën e yllit me një zemër.

Yjet janë përdorur për të treguar cicërimat e preferuara, por tani do të zëvendësohen me zemra që tregojnë vetëm "pëlqej". Ndryshimet do të bëhen edhe tek aplikacionet e Vine dhe tek uebsajti i kompanisë.

Lajmi është konfirmuar nga vetë kompania, një ndryshim që duket se bëhet se sipas kompanisë, ikona e yllit nuk kuptohej nga përdoruesit e rinj. /albeu.com/
Shtuar më 04/11/2015, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori