TIME: 10 pajisjet mė tė vlerėsuara tė vitit (FOTO LAJM)

1. iPhone 5
Pëlqej
iPhone 5
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Revista Time ka publikuar listėn e saj tė 10 pajisjeve elektronike tė vitit dhe iPhone 5 kryeson.

Lista pėrfshin edhe disa produkte tė Apple-it qė pėrdoruesit pėlqejnė, por ka pasur edhe disa hyrje befasuese.

Revista Time thotė se Apple ėshtė ende e pakrahasueshme nė tregun e telefonave inteligjentė.

Nė vend tė 6-tė tė listės renditet MacBook Pro 15 inē me ekran retinė.

Nė vend tė 9-tė ėshtė Nest, termostati inteligjent krijuar nga ish drejtuesi i Apple- Tony Fadell.

Tableti i ri Surface nga Microsoft me Windows RT gjendet gjithashtu nė listė dhe renditet nė vend tė 7-tė.

iPad Mini dhe iPad-i i gjeneratės sė katėrt ka dėshtuar duke u bėrė pjesė e listės.

iPhone 5 nuk ėshtė telefoni i parė i Apple-it qė hyn nė listėn vjetore, por i dyti qė ka kryesuar listėn. Telefoni i parė nga Apple ishte iPhone i parė nė vitin 2007.

Shikoni mė sipėr pajisjet mė tė vlerėsuara tė vitit sipas revistės TIME. /albeu.com/
Shtuar më 12/12/2012, ora 15:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.