TikTok ndalon së punuari në disa vende
TikTok ka ndaluar së punuari në Mbretërinë e Bashkuar, Holandë dhe në Australi, teksa përdoruesit raportuan probleme me aplikacionin.

Kishte mijëra çështje ta raportuara me faqen e mediave sociale, sipas DownDetector.

Problemet me hyrjen, shikimin e videove dhe ngarkimin e përmbajtjes u raportuan.

Rreth 58% e njerëzve që raportuan probleme thanë se kishin probleme me shikimin e videove, 35% thanë se nuk mund të hynin ndërsa 5% thanë se nuk mund të ngarkonin.

Nuk është ende e qartë se cfarë e shkaktoi ndërprerjen, por disa menduan se mund të kenë pasur problem me Wi-Fi në shtëpinë e tyre.
Shtuar më 12/10/2020, ora 16:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori