Tesla vjen me modelin S70D me 514 kuaj fuqi (FOTO LAJM)

Tesla sjell në treg modelin S70D me shpejtësi nga 0 deri në 60 mph vetëm për 5.0 sekonda.

Makina është e pajisur me dy motora elektrik që prodhojnë 514 kuaj fuqi dhe është në gjendje që të udhetoje me 240 kilometra.

Tesla S70D kontrollohet në kabinë sa i përket shpejtësisë dhe efektivitetit drejtues, pra lëvizja mund të jetë standarde dhe sportive.

Pritet që makina të ketë çmimin prej 76.170 dollarë. /albeu.com/
Shtuar më 10/04/2015, ora 09:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori