Tendenca e konsumatorëve drejtë telefonave me ekran të madh
Konsumatorët po tregojnë një tendencë në blerjen e telefonave me ekrane të mëdha, sepse këtë gjejnë në dispozicion, jo sepse kanë një preferencë. Ndër telefonat Android që janë shitur në tre muajt e fundit në 8 vende, 29 për qind e tyre kishin ekran më të madh se 4.5 inç.

Sipas një vëzhgimi të kryer në disa vende nga Kantar Worldpanel Android ende zotëron afërsisht gjysmën e tregut ose më shumë, duke filluar nga 46,8 për qind në Brazil dhe 86.8 për qind në Spanjë. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2012, ora 14:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori