Tė shikosh pėrtej murit
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Hulumtuesit nga Universitetit i Teksasit nė Dallas kanė gjetur njė mėnyrė pėrmes shfrytėzimit tė ‘bandės teraherc’ tė spektrit elektromagnetik me mikroprocesorėt e lirė, tė ngjashėm me ata qė tanimė gjenden nė shumicėn e elektronikės sė konsumit, dhe kėshtu duke pėrdorur ato tė dhėna pėr tė krijuar imazhe.

“Mund tė vendosni kėtė ēip dhe marrėsin prapa celularit, duke shndėrruar kėshtu e vendos atė nėn njė mjet qė mund ta bartėsh mė vete nė xhep qė ka aftėsinė tė shoh pėrmes objekteve”, ka deklaruar Dr. Kenneth, udhėheqėsi i studimit.
Sė shpejti, ju mund tė shikoni pėrtej mureve.
Shtuar më 24/04/2012, ora 19:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.