Të shikosh përtej murit
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Hulumtuesit nga Universitetit i Teksasit në Dallas kanë gjetur një mënyrë përmes shfrytëzimit të ‘bandës teraherc’ të spektrit elektromagnetik me mikroprocesorët e lirë, të ngjashëm me ata që tanimë gjenden në shumicën e elektronikës së konsumit, dhe kështu duke përdorur ato të dhëna për të krijuar imazhe.

“Mund të vendosni këtë çip dhe marrësin prapa celularit, duke shndërruar kështu e vendos atë nën një mjet që mund ta bartësh më vete në xhep që ka aftësinë të shoh përmes objekteve”, ka deklaruar Dr. Kenneth, udhëheqësi i studimit.
Së shpejti, ju mund të shikoni përtej mureve.
Shtuar më 24/04/2012, ora 19:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.