Të ardhurat e Google rriten me 23%
Google
Gjigandi i internetit bërë një fitim neto prej 2.17 miliard $ në tre muajt e deri më 30 shtator, nga 1.6 miliard $ për të njëjtën periudhë një vit më parë. Google">Google falenderoi reklamat për të ardhurat e larta, por edhe suksesin e bizneseve të tij të reja, të tilla si sistemi i saj operativ Android mobile phone.

Të ardhurat e saj të përgjithshme u rritën 23% në $ 7.29 miliard.

"Është e qartë se të ardhurat e tyre duken mirë. Top linjë e shëndetshme, kontrollet e shpenzimeve janë të mira ", tha analisti Colin Gillis.

Shefi ekzekutiv i Google">Google, Eric Schmidt, tha se kompania kishte gëzuar "një çerek të shkëlqyer".

Ai shtoi se "biznesi ynë kryesor u rrit shumë mirë, dhe bizneset tona më të reja, në veçanti ajo e celularëve. Duke shkuar përpara, ne mbetemi të angazhuar për investime agresive në të dy popujve tanë dhe të produkteve tona, si ne ndjekim një agjendë krijuese." (albeu.com)
Shtuar më 16/10/2010, ora 15:01
Tage: Google

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori