‘Sulmet’ ndaj Hënës, goditet nga 300 meteorë (VIDEO-FOTO)
Imazhet që shihni në foto i përkasin meteorve që kanë sulmuar Hënën nga 2005 në 2013 që janë 300. Sipas informacioneve të marra nga qendra e hapësirës (NASA), që ka shpërndarë informacionin vetëm të premten më 17 maj ka qenë impakti më i fortë i regjistruar, si dhe kratere rreth 20 metra thellësi si në fotot ku duket ngjyra e kuqe. /albeu.com/
‘Sulmet’ ndaj Hënës, goditet nga 300 meteorë

Shtuar më 18/05/2013, ora 12:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori