Steve Jobs donte tiu ofronte amerikanëve internet falas
Bashkëthemeluesi i "Apple" donte që tiu shpërndante të gjithë amerikanëve internet falas.

Sipas Walt Mossberg, një gazetar i njohur i teknologjisë, që kishte lidhje të ngushta me Jobs, ideja e tij nuk ishte Wi Fi falas vetëm në kompaninë e tij, por për të gjithë amerikanët.

Por, pavarësisht kësaj dëshire, Jobs në të vërtetë më 2007-të parashikoi një skenar të ngjashëm me atë çfarë sot kemi realitet, WiFi falas vetëm në qendra të banuara ose komerciale.

Jobs e kuptonte më së miri nevojën për siguri, por ai ishte i vendosur të gjente një mënyrë për të përhapur internet falas dhe të sigurt. Ai gjithashtu tha se donte që në këtë projekt të përfshinte dhe kompani të tjera", tha më tej gazetari i teknologjisë. /albeu.com/

Shtuar më 08/08/2014, ora 12:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori