Spitali që ka formën e një varke me vela (FOTO-LAJM)

Do të quhet “White Sails Hospital & Spa“, dhe do të ndërtohet në Tunizi, pjesë e projektit TUNISIA ECONOMIC CITY. Është spitali i parë që në të gjitha aspektet të kujton një varkë të madhe me vela.

Ideja është që të ndërtohet një klinikë ku njerëzit të harrojnë frikën e një ekzaminimi mjekësor, dhe të jenë në gjendje të ndjehen më të qetë dhe në paqe. Çdo pacient do të ndihet si në bordin e një anije të madhe, pasi edhe uniformat e stafit do të jenë uniforma detare. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 10:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori