Sony vjen me konceptin e ri për telefonat Smart (FOTO & VIDEO)

Sony Xperia Edge është modeli më i ri i kompanisë Sony i cili po kërkon të krijojë treg në industrinë e smartphonëve.

Ekrani AMOLED i secilit telefon i ka bërë ata të zakonshëm, ndërsa ekrani i Sonyt mendohet të jetë me skaje të lakuara.

Ky telefon është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit me Gorilla Glass 5, si dhe ka Snapdragon 835 CPU për performancë të mirë.

Në butonin kryesor telefoni ka edhe skanerin për gisht. Kamerat prapa janë të dyfishta, një specifikë tjetër që Sony nuk ka qenë duke e bërë deri më tani. /albeu.com/

Shtuar më 24/04/2017, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori