Sony procesorë për pajisjet e veta Xperia
Sony ka vendosur që të krijojë procesorët e vet për t’i përdorur tek telefonat dhe tabletët Xperia, dhe të shkëputet nga kompanitë që e ofronin një shërbim të till siç ishin Qualcomm apo MediaTek.

Nëse Sony do e bëjë të mundur një gjë të tillë atëherë ai do ju bashkohet gjigantëve të teknologjisë, Apple dhe Samsung, të cilat kanë zhvilluar procesorët e vet për t'i përdorur tek pajisjet mobile.

Meqë telefonat inteligjentë të Sony-t nuk janë edhe aq popullorë sa pajisjet e Apple-it apo të Samsung-ut, investimi tek procesorët e saj do të jetë një risk shumë i madh për kompaninë. /albeu.com/
Shtuar më 19/11/2015, ora 16:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori