Ja si të përdorini Snapchat Geofilters
Përdoruesit Snapchat tani mund të krijojnë Geofilters me porosi direkt përmes aplikacionit.

Ju mund t'i ndërtoni ato për raste të veçanta, të tilla si dasma dhe party, ose thjesht për argëtim, përcjell albeu.com.

Pasi të jenë miratuar nga Snapchat, përdoruesit e tjerë mund t'i aplikojnë ato në Snaps e tyre.

11 karakteristika të dobishme Snapchat që nuk dinit se ekzistonin:

Për të krijuar një Geofilter tuaj, hapni aplikacionin, prekni logon Snapchat në këndin e sipërm të majtë, hapni menunë Cilësimet dhe zgjidhni On-Demand Geofilters.

Pasi të keni hartuar dhe emëruar atë, mund të zgjidhni kur dhe ku dëshironi që ajo të shfaqet.

Sipërfaqja më e vogël që mund të mbulojë është 1,800 metra katrore dhe maksimumi është 450,000 metra katrore.

Ju gjithashtu duhet të paguani, me çmime duke filluar nga £ 5,99 dhe duke u rritur në bazë të sa ditëve ju dëshironi që ajo të jetë në dispozicion dhe madhësinë e zonës, përcjell albeu.com.

"Ata janë një mënyrë e shkëlqyer për të sjellë kontaktin tuaj të veçantë në një party dhe të thotë që të gjithë miqtë tuaj në një ngjarje mund të përdorin vetë Geofilter-in tuaj kur ndani Snaps-in e tyre", thotë Snapchat.

Sapo ta keni bërë blerjen, duhet të prisni që Geofilter-i juaj të miratohet, me procesin e shqyrtimit të Snapchat-it duke marrë rreth një ditë pune.


Facebook mëson që botët të duken më të ngjashëm me njerëzit
Më parë, ju mund të krijoni vetëm Geofilters përmes mjetit ëeb të Snapchat. Ky përditësim i aplikacionit duhet ta bëjë procesin shumë më të lehtë.

Sapo Geofilter-i juaj të jetë miratuar, do të keni qasje në një pult të kontrollit të sëipes total, përdorimet totale dhe pikëpamjet totale për krijimin tuaj.

Ky funksion ka qenë në dispozicion në Snapchat app në SHBA që nga qershori dhe tani po lançohet në Francë, Holandë, Danimarkë, Suedi, Norvegji dhe Finlandë, si dhe në Mbretërinë e Bashkuar. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2017, ora 10:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori